fbpx

Karate (3-8 Yaş)

karate-3-8-yas-arasi

Çocuk sporu olarak savunma sanatları eğitimine başlama yaşı üç-sekiz yaş arasıdır. Çocuk spora başladığında, yaptığı antrenman kadar o sporun felsefesini de ona aşılamak önemlidir.

Karate çocuk ve gençlerin yaratıcı becerilerini açığa çıkartıp ruhsal ve fiziki gelişimini besleyen, agresif tutumları kontrol etme becerilerini geliştirip sosyalleşmye destek veren bir spor branşıdır.

Karate, çocukların beyin, beden koordinasyonunu arttırır, mücadele yeteneklerini geliştirir, özgüven sahibi birer birey olarak yetişmelerini sağlar.

Çocuk sporları kapsamında karate çalışmaları ile gençler dikkat toplama ve odaklanma yeteneklerini geliştiriler, programlı olma alışkanlığı ve disiplin anlayışı kazanır, enerji ve stresini atıp, sigara vb. kötü alışkanlıklardan uzak kalır, ileriki yaşamlarında kendileriyle barışık, sağlıklı ve pozitif yaşam sürerler.

Dövüş ve mücadele sporlarına başlama yaşı çocuğun koordinasyon yeteneklerini kazanması ile doğru orantılıdır. Uygun yaşta çocuğunuzu bir dövüş sporu antrenman disiplinine sokarsanız, tüm diğer gelişimsel alanlarda da (fiziksel ve beyin gelişimi vs) açısından yaşıtlarına göre daha hızlı ilerleme kaydedecektir.

Call Now ButtonBilgi Almak İstiyorum